2016 m. gruodžio  12 d.  į  Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus, veikiančio Visagino miesto savivaldybėje atvyko Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus savanoris  Marijus Balčiūnas, reabilitacijos centro  „Naujas gyvenimas“ vadovas.  Marijaus  Balčiūno vizito į Visagino miestą tikslas – jaunimo švietimas, psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija.

Bendruomenė organizavo teatralizuotą akciją “JAUNIMAS BE NARKOTIKŲ”, skirtą dviejų miesto mokymo įstaigų moksleiviams (Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centro ir „Atgimimo“ gimnazijos).

Reabilitacijos centras ,,Naujas gyvenimas“ savo veiklą sėkmingai vykdo jau ne vienerius metus ir tai padėjo atsistatyti daugelio žmonių gyvenimams. Baigę  gydymo kursą, didžioji žmonių dalis nustojo vartoti narkotines medžiagas ir alkoholį bei pradėjo gyvenimą iš naujo. Bendruomenė pasiruošusi padėti kiekvienam, kuris turi priklausomybę ir nori pradėti ne tik sveikimo, bet ir naujo gyvenimo kelią. Kiekvienas visaginietis, kuris nori pajusti laisvės ir blaivaus gyvenimo skonį, vizito metu turėjo galimybę kreiptis į patį Marijų ir jo komandos narius.

Marijus Balčiūnas – žmogus, asmeniniu pavyzdžiu įrodęs, kad galima išsivaduoti iš priklausomybės narkotikams gniaužtų. Ypatingai daug dėmesio jis skiria švietimui, yra daugelio akcijų prieš prekeivius  narkotikais organizatorius, labai aktyvus TV laidų dalyvis, nebijantis išreikti savo griežtos pozicijos. Atvykimo metu davė interviu Visagino televizijai “Sugardas”, informuodamas visuomenę apie narkotikų daromą žalą, taip pat ir apie pastaruoju metu Lietuvoje plintantį naują narkotiką –  aktifedą, kuris žmogų žaibiškai paverčia sunkiu ligoniu. Apie Centro vizitą iš anksto buvo paskelbta ir  miesto savaitraštyje “Sugardas”.

 

Straipsnis parengtas: http://www.kaldep.lt/lt/papt/naujienos-papt/susitikimas-su-reabilitacijos-c3wj.html#.WEfXI1lQykA.facebook